Alumclub UK FTVS – Tomáš Verner

Alumclub UK FTVS – Tomáš Verner

Tomáš Verner desetkrát získal zlato na mistrovství České republiky v krasobruslení. V roce 2007 byl stříbrný na Mistrovství Evropy ve Varšavě a o rok později, v Záhřebu, se stal ve dvaadvaceti letech mistrem Evropy. Všem bylo jasné, že vychází nová krasobruslařská hvězda.

  • zdroj: www.ceskatelevize.cz

10x mistr republiky, Mistr Evropy 2008, 2009 #1 ve světovém žebříčku krasobruslařů, účastník 3 olympiád, moderátor Olympijského magazínu ČT Sport.

Moderátor: Mgr. Zdeněk Ledvina, LL.M., MBA

Osa rozhovoru:

1) absolvoval jsi velký počet rozhovorů – utkvěl Ti nějaký v paměti? 7 pádů Honzy Dědka, Petr Vichnar, Vladimír Kroc a Naděžda Hávová,

2) pojďme trošku zpátky do minulosti… čím chtěl být Tomáš Verner v dětství? Bylo něco jiného, mimo Štěpánky v 5ti letech? Téměř v každém rozhovoru zazní – nejsi už na to alergický? J A víš nakonec, kde jí je konec? Když je tolikrát zmiňována?

3) Poté, co Štěpánka skončila s krasobruslením – co se stalo, že jsi u krasobruslení vydržel?

4) Krasobruslení ti ovlivnilo život – je to tak? Odstěhoval jsi se do Prahy, odešel jsi defakto z domova (zažil jsem to podobné) jaké to pro tebe bylo? Kdyby touhle cestou chtěl jít tvůj syn, jak by ses k tomu stavěl?

5) Život v Praze – jaké to bylo pro kluka z Českých Budějovic? Hrozilo někdy, že by se to u tebe zvrhlo – že by se objevila nějaká nová Štěpánka a odvedla Tě od krasobruslení?

6) Ty a FTVS – ukončil jsi gymnázium – byla FTVS jedinou volbou, kam jít dál?

7) Vzpomínáš si na své studium? V jednom z rozhovorů jsi zmiňoval divokou vodu v Tróji a strach, abys nakonec nebyl vyhozen – kdo byl ten pan učitel, který Ti s klidem řekl, vem si vestu a do lodi?

8) Zjezdil jsi celý svět – vnímal jsi kolem sebe krasobruslaře, kteří také studují, nebo jsi tímhle byl ojedinělý? Jak moc Ti studium a znalosti ze studia pomáhaly? Stalo se, že jsi někdy oponoval svému trenérovi, že ve škole Vás to učili jinak?

9) dostal jsi mimořádné vyznamenání od rektora UK – byl jsi mezi významnými studenty – jaké to pro Tebe bylo?